Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Suchym Dębie

Strona główna

Najnowsze aktualności

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Powiększ zdjęcie

Przypominamy, że poza pomocą oferowaną przez psychologa i pedagoga szkolnego działają również inni specjaliści.

 

29 października 2020
Czytaj więcej o: Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

190. rocznica wybuchu powstania listopadowego

Powiększ zdjęcie

 

W nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku wybuchło w Warszawie powstanie listopadowe. Zryw niepodległościowy połączył w walce wile warstw społeczeństwa polskiego. Godłem – znakiem, który towarzyszył walczącym był Orzeł i Pogoń, symbole Polski i Litwy - Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wspólna walka połączyła wiele narodów, religii, które zamieszkiwały nasze ziemie: Polaków, Litwinów, Rusinów, Ormian, Żydów, Niemców, Tatarów, Karaimów itp. Kraj tolerancji, szacunku dla innych oraz otwartości połączył wszystkich w wspólnej walce. Uczniowie klas 7 przypomnieli o tej rocznicy historycznej i wykonali godła z czasów walk powstańczych. Warto pamiętać o minionych pokoleniach i ich walce o niepodległość w 190. rocznicę wybuchu powstania listopadowego.

Tomasz Jagielski

25 października 2020
Czytaj więcej o: 190. rocznica wybuchu powstania listopadowego

"Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie"

Powiększ zdjęcie
Szkoła Podstawowa w Suchym Dębie uczestniczy w kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie". 
Akcja potrwa do 16 października 2020 roku, Będziemy razem podejmować różne działania edukacyjne i społeczne. Mamy szansę uzyskać certyfikat Szkoły Przyjaznej Osobom Niewidomym. 
Ze względu na stan epidemiczny pracujemy zdalnie. Mimo tego bierzemy czynny udział w kampanii:
- uczniom będzie odczytany List od Adama - niewidomego ucznia,
- odbędą się zajęcia wychowawcze poruszające temat osób niewidomych,
- dzieci będą pisały list do uczniów ośrodka w Bydgoszczy
Karolina Mazur
16 października 2020
Czytaj więcej o: "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie"

Darmowy internet- Aero2

Powiększ zdjęcie

Aero2 świadczy Bezpłatny Dostęp do Internetu umożliwiający połączenie z siecią za pośrednictwem urządzeń mobilnych oraz szeroką ofertę Pakietów w technologii LTE.

https://aero2.pl/poznaj-aero2

12 października 2020
Czytaj więcej o: Darmowy internet- Aero2

KOMUNIKAT

Komunikat Dyrektora Szkoły w związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego

 

Informujemy, że w związku z dynamicznie rosnącą ilością zachorowań na Covid-19 zarówno wśród pracowników jak i uczniów Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie, dyrektor szkoły podjął decyzję o wprowadzeniu od dnia 08.10.2020 r. nauczania zdalnego. Wniosek o zmianę trybu nauczania został pozytywnie zaopiniowany zarówno przez organ prowadzący, tj. Gminę Suchy Dąb oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pruszczu Gdańskim. W ocenie Inspektora obecna sytuacja w szkole wskazuje, że istnieje zwiększone ryzyko epidemiczne związane z zakażeniem SARS-CoV-2, a co za tym idzie konieczne jest wprowadzenie ograniczeń, które zredukują ryzyko rozprzestrzeniania się zakażenia, w celu zapewnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego uczniom i pracownikom. Nauczanie zdalne będzie obowiązywać w dniach 08.10.2020 - 16.10.2020 r. i dotyczy wszystkich oddziałów. Ograniczenia związane ze sposobem prowadzenia nauki w szkole przestaną obowiązywać po ustaniu gwałtownego przyrostu zachorowań wśród pracowników szkoły.    

 

Dyrektor szkoły

Aleksandra Lewandowska

7 października 2020
Czytaj więcej o: KOMUNIKAT